Burgemeester Van Lente genomineerd als Beste Bestuurder van 2023

Gepubliceerd op: 17 januari 2024 09:01

Betrokken en energieke verbinder

'Burgemeester Erica van Lente wordt omschreven als een betrokken en energieke verbinder. Ze durft keuzes te maken en is deskundig en daadkrachtig in haar optreden. Haar focus ligt op samen en inclusief. Burgemeester Van Lente heeft aandacht voor alle geluiden uit de samenleving. Ze is oprecht geïnteresseerd in de ander en een zeer gewaardeerde bestuurder.'

'Ik ben blij met deze nominatie door collega-bestuurders. Mooi dat gezien en gewaardeerd wordt hoe we dingen in de gemeente Dalfsen aanpakken. Ik ben er trots op dat ik daar als burgemeester deel van mag uitmaken! De statistieken van het CBS lieten het afgelopen jaar zien dat de gelukkigste inwoners van Nederland in onze gemeente wonen. Een hoge levensverwachting, lage werkloosheid, weinig criminaliteit en vooral hechte gemeenschappen met een groot onderling vertrouwen. Het is geweldig burgemeester te zijn van deze prachtige gemeente waar mensen echt naar elkaar omkijken en meehelpen waar dat nodig is', vertelt burgemeester Van Lente.

Naar elkaar omzien

'Dat we naar elkaar omzien, werd door het CBS genoemd als belangrijke factor in ons geluk.' aldus Van Lente. 'En dat omzien naar elkaar is ook nodig, want hoewel het gemiddeld genomen heel goed gaat met onze inwoners, betekent het niet dat het met al onze inwoners goed gaat. Dat omzien naar elkaar zien we terug in verschillende mooie initiatieven van inwoners zoals de kledingbieb in Lemelerveld, de Sinttas in Dalfsen, de duurzame dorpen in al onze kernen en de website 'minder geldzorgen', gestart door een inwoner uit Oudleusen. Ook wil ik graag benoemen hoe blij ik ben met alle hulp van inwoners bij de opvang van mensen die op de vlucht zijn voor onveiligheid in eigen land. Oog hebben voor iemand die het minder heeft: dat doen we gewoon in onze gemeente.'

Wonen, inwonerbetrokkenheid en platteland

Erica van Lente vervolgt: 'Samen met de raad, het college en de ambtenaren zetten we ons dagelijks in voor de diensten die we verlenen aan onze inwoners en ondernemers. Daarnaast hebben we deze jaren 3 extra aandachtsgebieden: we willen inwoners beter op weg helpen met hun initiatieven en hen nog meer betrekken bij wat er op het gemeentehuis gebeurt, we werken heel hard om voldoende en betaalbare woningen te realiseren voor verschillende doelgroepen en we maken met inwoners en ondernemers een visie op de toekomst van ons platteland. Zo willen we ervoor zorgen dat het in de toekomst nóg prettiger leven is in onze gemeente.'

Stemmen kan tot 30 januari

Sinds 2014 organiseren Binnenlands Bestuur en Necker samen de jaarlijkse verkiezing van de Beste Bestuurder. Lokale en regionale politici, bestuurders, secretarissen en griffiers maken in de eerste ronde van de verkiezing een selectie van bestuurders. Wie vonden zij uitblinken in het afgelopen jaar? En waarom? Op dinsdag 16 januari zijn de genomineerden voor Beste Bestuurder 2023 bekend gemaakt. Dan start ook ronde 2. Iedereen kan vanaf nu meebepalen wie van de genomineerden de Beste Bestuurder van 2023 wordt. Stemmen kan van 16 januari tot 30 januari via www.bestebestuurder.nl.